Памер шрыфту
A- A+
Iнтэрвал памiж лiтарамі
Каляровая схема
A A A A
Дадаткова

Школьны лагер "Вясёлка"

План мерапрыемстваў

атрада “Нашчадкі” дзяржаўнай установы адукацыі  “Гімназія №28 г. Мінска”  міжшкольнага летняга  аздараўленчага  лагера  з дзённым знаходжаннем  з  28.06.2021  па  21.07.2021 года

Назва мерапрыемства

 

Месца

правядзення

Час

правя-дзення

Катэгорыя

ўдзельнікаў

Адказныя

                                                                                   28  чэрвеня

1. Адкрыццё лагернай змены. Прыём дзяцей, інструктаж па  ТБ, па правілах паводзін у школе, у атрадзе,у сталовай, на пляцоўцы

СШ №123

        Атрадны           пакой 

 

                            08.00

 

                                    1 атрад

Нач. атрада,

выхавацелі

2. Гульня “Давайце пазнаёмімся бліжэй”

Школьная пляцоўка

 

                    10.00                             

                                         1 атрад

 

Выхавацелі

3. Конкурс малюнкаў на асфальце “У кожным малюнку-сонца”.

 

Школьная пляцоўка

 

                         16.00

                                   1 атрад

                  Выхавацелі

4.Пазнаваўчы занятак “Прыродныя сімвалы Беларусі” 

Атрадны                 пакой

16.30

 

1 атрад

 

Выхавацелі

5.Рухомыя гульні на паветры.

Гульнявая пляцоўка

 

17.00

1 атрад

             Выхавацелі

29  ліпеня

1.Наведванне кінатэатра “Салют”.    М/ф “КО-КО-КО!”

Кінатэатр “Салют

10.30

1 атрад

Выхавацелі

 

2. Пазнаваўчы занятак “Абрадавыя летнія святы.  З гісторыі паходжання”

 

Каб.103

 

16.00

 

1 атрад

 

Выхавацелі

3.Рухомыя  гульні  на паветры.

Гульнявая пляцоўка

 

                   17.00

1 атрад

             Выхавацелі

                                                                                     30  чэрвеня

1. Пешая  прагулка да памятнага знака Маршалу Савецкага Саюза  К.К. Ракасоўскаму

Мікрараён “Серабранка”

10.00  

1 атрад

Выхавацелі

2. Пазнаваўчая               гутарка  для дзяцей "Прафілактыка каронавіруса"

                        Каб. 211

 

16.00

                                      1 атрад

Педагог сацыяльны Дзісько В.І.

 

3.Беларускія народныя гульні “Іванка,не зваліся”, “Птушкі ляцяць” і інш.

Гульнявая пляцоўка                          

                                17.30

                                      1 атрад

             Выхавацелі

                                                                                   01 ліпеня

1. Наведванне тэатра юнага гледача.Прагляд спектакля “Казкі дзядзькі Якуба”

ТЮГ

                             10.30

 

                                    1 атрад

 

Выхавацелі

2.Экалагічная прагулкаў парк ім.Грэкавай “Знаёмыя сцяжынкі”

Парк ім.Грэкавай

                              16.00

                                         1 атрад

            Выхавацелі

3.Пазнаваўчы занятак

Легенды і паданні праназвы гарадоў

Атрадны                 пакой

                   17.00

                       1 атрад

 

Выхавацелі

02 ліпеня

1.Наведванне гімназічнай этнаграфічнай выставы “Беларуская хатка”

Беларуская хатка                          Гімназіі № 28

 

10.00

                                  1 атрад

 

Выхавацелі

2.Кругавая гутарка"Няхайжыве мыла духмянае!" (прафілактыка Cavid-19)

Атрадны                 пакой

                     12.00

1 атрад

 

Выхавацелі

3.Віктарына “ 3 ліпеня- Дзень Незалежнасці Рэспублікі Беларусь ”

Атрадны                 пакой

                     16.00

1 атрад

Выхавацелі

                                                                                     05 ліпеня

1. Прагулка па ўзбярэжжу вадасховішча“Насельнікі вадаёмаў”

Узбярэжжа вадасховішча

10.00

1 атрад

Выхавацелі

2.Наведванне гімназічнага музея “Традыцыям верныя”

 

Гімназія                     № 28                       Музей Традыцыям верныя

12.00

                      1 атрад

 

Выхавацелі

3. Беларускія  народныя гульні  “Проса”, “Ланцужок” і інш.

Гульнявая пляцоўка

 

17.00

                                      1 атрад

             Выхавацелі

                                                                                   06 ліпеня

1.Наведванне кінатэатра “Салют”. Прагляд м/ф “100 % Воўк”

Кінатэатр “Салют”

                            10.30

                                         1 атрад

              Выхавацелі

2.Віктарына “Лепшы знаўца роднай мовы”

Атрадны                 пакой

          16.00

                       1 атрад

 

Выхавацелі

3.”Разам весела гуляць”.Рухомыя гульні на паветры

Гульнявая пляцоўка

 

                    16.30

1 атрад

               Выхавацелі

                                                                               07 ліпеня

1. Наведванне кінатэатра “Ракета”. Прагляд м/ф “Творцы снов”

Кінатэатр “Ракета”

 

10.30

 

                                   1 атрад

            Выхавацелі

2.Віктарына “З якой гэта кнігі?”

Атрадны                 пакой

 

 

16.00

 

1 атрад

             Выхавацелі

 

3. “Давайце пагуляем”. Гульні з мячом

Гульнявая пляцоўка

 

 

17.00

 

1 атрад

 

Выхавацелі

                                                                       08 ліпеня

1.Тэматычная  прагулка  “Ліпеньскія  змены  ў  прыродзе”

Прышкольная тэрыторыя

 

10.00

 

1 атрад

 

Выхавацелі

2.Віктарына “Птушкі роднага  краю”

 

 

Атрадны                 пакой

 

 

                        16.00

 

                    1 атрад

 

Выхавацелі

3.Шахматна-шашачны турнір

Атрадны                 пакой

 

 

16.45

 

                                  1 атрад

 

Выхавацелі

4.Развучванне новых беларускіх гульняў

Гульнявая пляцоўка

                  17.15

1 атрад

             Выхавацелі

 

                                                                                     09  ліпеня

1.Экалагічная прагулка ў парк  ім. Грэкавай Па слядах пярнатых

Парк                     ім. Грэкавай                      

 

10.00

 

1 атрад

 

Выхавацелі

2.Пазнаваўчы занятак “Чырвоная кніга Беларусі”

Атрадны                 пакой

 

                      16.00

                      1 атрад

 

Выхавацелі

3.Ланцужокспартыўныхгульняў «Незвычайныяпрыгоды ў краіне «Гуляй-ка»

                          Гульнявая пляцоўка

 

            17.00

                                     1 атрад

                    Выхавацелі

12 ліпеня

1.Наведванне кінатэатра “Салют”. Прагляд м/ф “Академия монстров

Кінатэатр “Салют”

 

10.30

                                   1 атрад

            Выхавацелі

2.Хвілінка бяспекі «Кабу дом не прыйшла бяда ...»

Атрадны                 пакой

 

             12.30

                                1 атрад

               Выхавацелі

3.Пазнаваўчы занятак “Гульні нашых бабуль і дзядуль”.Традыцыйныя гульні беларусаў.

Атрадны                 пакой

 

 

16.15

 

1 атрад

 

Выхавацелі

4. Рухомыя гульні на паветры

Гульнявая пляцоўка                      

 

17.00

 

 

1 атрад

 

 

 

Выхавацелі

 

 

                                                                                13 ліпеня

1.Наведванне кінатэатра “Салют” Прагляд м/ф “Огрики

Кінатэатр “Салют

 

10.30

                                   1 атрад

Выхавацелі

 

2.Конкурс каляровыхалоўкаў «Любімы герой мультфільма»

Атрадны                 пакой

 

16.00

1 атрад

Выхавацелі

3.Рухомыягульні на паветры

 

               Гульнявая пляцоўка

 

 

17.00

 

1 атрад

 

Выхавацелі

                                                                                     14 ліпеня

1. Наведванне кінатэатра “Ракета”.    М/ф “ Феи.Тайна Страны Драконов

Кінатэатр “Ракета”

 

10.30

 

1 атрад

 

Выхавацелі

2. Гутарка “Гігіена ў межах школы” (прафілактыка Cavid-19)

Атрадны                 пакой

 

 

                        12.30

 

                    1 атрад

 

 

Выхавацелі

 

3.Гульнятэка настольных гульняў

Атрадны                 пакой

 

16.00

1 атрад

Выхавацелі

4. Рухомыя гульні з мячом і скакалкай

Гульнявая пляцоўка

 

17.00

1 атрад

Выхавацелі

15 ліпеня

1.Беларускія  народныя гульні  “Проса”, “Ланцужок” і інш.

Гульнявая пляцоўка

 

10.00

1 атрад

Выхавацелі

2. Прагляд любімых мультфільмаў

Атрадны                 пакой

12.00

 

1 атрад

 

выхавацелі

3. Гутарка  пра  бяспечныя паводзіны на вадзе

Атрадны                 пакой

 

                  16.00

                                1 атрад

 

Выхавацелі

4.Вясёлыя гульні і забавы

Гульнявая пляцоўка

               16.30

                                    1 атрад

 

Выхавацелі

16 ліпеня

1. Наведванне кінатэатра “Ракета”.    М/ф “Большое путешествие”

Кінатэатр “Ракета”

 

10.30

1 атрад

 

Выхавацелі

 

2. Беларускія народныя гульні “Гарачая бульба”, “Адгадай,чый галасок “ і інш.

                    Гульнявая пляцоўка

 

 

16.00

 

1 атрад

 

Выхавацелі

3. Пазнаваўчы занятак “Наш сябра Светлафор”

Атрадны                 пакой

 

 

17.00

 

1 атрад

 

Выхавацелі

                                                                                     19  ліпеня

1. Прагулка-назіранне “Адгадай,чый галасок”

Прышкольная тэрыторыя                             

10.00

1 атрад

Выхавацелі

 

2.Заняткі па інтарэсах «Шкатулка настольных гульняў»

Атрадны                 пакой

 

 

16.00

 

1 атрад

 

Выхавацелі

3. Беларускія народныя гульні “Гарачая бульба”, “Адгадай,чый галасок “ і інш.

Гульнявая пляцоўка

 

                        17.00

                    1 атрад

              Выхавацелі

                                                                               20  ліпеня

1.Наведванне кінатэатра “Салют”.    М/ф “Сэм : песочный эльф”

                          Кінатэатр “Салют”

10.30

1 атрад

              Выхавацелі

2.Гутарка"Як зберагчы сябе ад бяды".     (прафілактыка Cavid-19)

Атрадны                 пакой

 

 

 

12.30

 

1 атрад

 

Выхавацелі

3. Конкурс чытачоў.Чытанне вершаў  пра лета сучасных беларускіх аўтараў

Атрадны                 пакой

 

 

16.00

 

1 атрад

 

Выхавацелі

4.Рухомыя  гульні з мячом і скакалкай

Гульнявая пляцоўка                     

17.00

 

 

1 атрад

Выхавацелі

                                                                       21  ліпеня

1. Наведванне кінатэатра “Ракета” Прагляд м/ф “Миньоны

Кінатэатр “Ракета”

10.30

 

1 атрад

Выхавацелі

2. Гульня “Рамонак”. Конкурс пажаданняў.

Закрыцце лагернай змены.

Атрадны                 пакой

 

 

 

16.00

 

1 атрад

 

Выхавацелі

3.Беларускія народныя гульні  “Птушкі ляцяць”, “Ланцужок” і інш.

 

Гульнявая пляцоўка

 

 

17.15

 

1 атрад

 

Выхавацелі

 

Раздзелы сайта